Mistry ve hře na jamky jsou Zapletal a Bolčíková

zdroj: www.cgf.cz

Mezinárodní mistrovství ČR na jamky zná své vítěze. Po třídenních bojích ve Slavkově se radovali Matyáš Zapletal a Slovenka Anika Bolčíková. Na druhém místě se umístili Sofia Seldemirova s Jakubem Barešem a třetí místo brali Laila Hrindová a Cedric Otten.

V neděli bylo na programu v Golf Resortu Austerlitz dopolední semifinále a odpolední finále. První byly na programu ženy, kde se proti sobě v semifinále postavily Slovenka Laila Hrindovás Bulharkou Sofií Seldemirovou, v druhém duelu Františka Luňáčková a Slovenka Anika Bolčíková. Oba zápasy byly velmi vyronané – Seldemirova vyhrála na 17. jamce výsledkem 2&1 a Bolčíková porazila poslední Češku v šampionátu na dodatečné 19. jamce.

Mužské semifinále se odehrálo v soubojích mezi obhájcem titulu Jakubem Barešem a Němcem Cedricem Ottenem, ve druhém zápasu se proti sobě postavili Matyáš Zapletal a Slovák Jakub Hrinda. Oba Češi potvrdili suverenitu, s kterou procházeli celým turnajem a postoupili do finále (Bareš vyhrál s výsledkem 3&2, Zapletal 2&1).

Odpoledne si to o bronzovou medaili nejprve rozdaly Hrindová s Luňáčkovou, Slovenka na 17. jamce zvítězila (2&1) a brala tak poslední medaili, která mohla u žen zůstat „doma“.

Mezinárodní souboj se u mužů odehrál mezi Ottenem a Hrindou: Němec vyhrál na 17. jamce a Slovák se tak k sestře na stupních vítězů nepřidal.

U žen se o nové šampionce rozhodlo poměrně rychle, očekával se vyrovnanější souboj – Bolčíková ale porazila Bulharku Seldemirovous výsledkem 5&4 a stala se tak první zahraniční vítězkou šampionátu.